Uživatel nepřihlášen
Riley a jeho úvahy
RSS kanál blogu
Píše: Riley - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.

Herní nenávist ke Call of Duty

Úterý 31.12.2013 02:06 - Autor: Riley
To se mi líbí
Herní nenávist ke Call of Duty
Call of Duty: Black Ops II (2012)
Call of Duty: Black Ops II (2012)

Dobrý den, vítejte na mém blogu u mého prvního dílu série, kterou bych rád rozjel a to Herní nenávist - zaměřující se na nenávist, zlobu a hate lidí na určitou značku, ať už videohru, tak vydavatele, nebo platformu. První díl bych rád začal sérií, která je má nejoblíbenější - Call of Duty. I když jsem velký fanoušek této akční série, nebudu nějak Call of Duty nadržovat.

Call of Duty zná stoprocentně každý hráč. Hra původně zasazená jen do 2. světové války se přenesla i do studené války, současnosti, blízké budoucnosti a pos-apokalyptického světa. Po celém světě budí rozruchy, nadšení, ale také urážky, nedávky a posměšky. I když prodeje každého dílu jsou lepší a lepší, pořád mám pocit, že spíše než radost a fandění, převládá nenávist a hate. Každý titul má své fandy i odpůrce, tak proč z toho dělám takovou lapálii?

Série i přes velké úspěchy se netěší takové lásce

Mně jako uživateli internetu a členu komunity neuniklo dění, týkající se této značky. Nejčastější názor je ten, že se ze značky stala dojička peněz - což nikomu neberu, jelikož mi to přijde také. Důvody jsou jasné: Každoroční vydávání nového dílu, předražené DLC a nyní i zavedené mitroransakce. ALe povězte mi: Mario, nebo FIFA vychází také každý rok a všem se líbí, přitom co se týče inovací to udělá sotva pár kroků. Proč ale i tyhle značky nemají tak velké hatery?

Call of Duty: Modern Warfare 3 (2011)
Call of Duty: Modern Warfare 3 (2011)

Ono většinou platí, že čím je značka slavnější, úspěšnější a známější, tak je nenáviděnější (např. takový Minecraft byl v dobách Alphy a Bety ještě oblíben a hatera byste hledali na míle daleko, ovšem s pozdějšími verzemi to šlo strmně nahoru s nenávistí). Jenomže vlastně proč? Znám hodně haterů, co mají tisíce urážlivých slov pro CoD, ale Ti sotva k sérii čuchli a už kritizují. To je to nějaká moda? Zdá se, že ano. Každý hater má svůj důvod, najdou se ovšem i tací, co hatují, aby byli lepší i bez důvodu.

Nejčastější haterské názory a výlevy:

  • Battlediled je lepší
  • Pořád jedna a ta samá kravina
  • Ta hra je pro děti a každý, kdo to hraje je dítě, či postižený
  • Zbytečnost
  • Už to není, co to bývalo a je to hrozně přeplácané
  • Recyklace
  • Koho to zajímá?
  • Jak to někdo může kupovat?

Toto jsou nejčastější názory a komentáře uživatelů webů, sociálních síťí, nebo forum. Takové se najdou i zde na Zingu. Já samozřejmě nechci nikoho za to soudit, urážet či napravovat, to není můj cíl (já si jsem navíc vědom toho, že to ani nedokáži a mohu tímto blogem jen na sebe svolat puč, ale mi je jedno). Názory typu, že je to recyklace, nesmysl, dojička peněz, či něco, co už nemá se sérií něco společného, chápu to. S něčím z toho souhlasím, ale když má někdo názor, že je to pořád to samé a pak, že už to není ono, tak nevím, co si o tom mám myslet. I kdyby hra přestoupila na nový engine (což je taky žhavé téma a hlavní jádro mnoha hatů), určitě by se našlo hodně lidí, co budou říkat: ,,Ale ono to už není COD! Zpátky starý COD!", a když se tak stane, opět budou názory o recyklaci. Snad chápete, co jsem tímto myslel. Dojička peněz to může být - sám si to osobně myslím o dílech od Infinity Ward od Modern Warfare 3 - , ale hodně značek propadá pěnězní vidině.

Call of Duty: Ghosts (2013)
Call of Duty: Ghosts (2013)

Nenávist ke komunitě - proč?

Existují dvě značky, které jsou mezi sebou soky, chtěj, či nechtěj. A mnohokrát je to právě chyba komunit! Nechci zde obhajovat zrovna CoDkařskou komunitu, jsem si vědom těch svinstev, co dokážou někdy udělat. Jenomže já teď budu mluvit za ty "hodné". Já jsem hráč, který si rád zahraje, nikoho neurazí ani nenapadne, je ve svém a do ničeho se necpe. proto se mě občas dokáže dotknout a urazit, když si přijde nějaký namachrovaný týpek a začne psát: ,,Phe, hra pro děti! To my hrajeme o dost lepší hry, pro inteligentní lidi a ne takovýhle sr*čky pro dementy :DDDD..." apod.... heh, jo, jasně. Tímto se nechci nikoho dotknout, ale jestli jste inteligentní, musíte to dávat na jevo tím, že přijdete na fan stránku, novinku spjatou s tím, forům, či oficiální weby hry/vývojářů a začít tam psát tohle? Možná tím dáváte najevo svoji (ne)inteligenci. Každý rozumný člověk, nebude vyvolávat hádky, zvyšovat si ego či někoho urážet. To je dětinské, ubohé a trapné. Zvláště ještě na fan stránkách, kde ani fanoušci nemohou dát najevo nějaký náznak obrany.

Když nadává jedna komunita té druhé za svoje chyby, neuvědomuje si ty svoje

Děti. Nejčastější označení fanoušků a členů komunity. Proč děti? Že jich hraje hodně na Xboxu, tak jsou to všechno děti? Najde se i hodně starších hráčů. Soudit podle věku je lehké. A i když si jsem vědom vulgarity a agrese v komunitě, pořád lepší, než komunita co leze na cizí píšeček, začne bortit cizí bábovičky a ještě se smát. Já nevím jak Vám, ale mně přijde smutné, když Dotaři útočí na Lolkaře a přitom by ve hře se sežrali mezi sebou navzájem. Netolerance je právě kámen úrazu nenávistí a "válek". A takové to: ,,Jak to někdo může hrát?"... jak někdo může někoho za to urážet? Je to jeho věc a o ovečkách se mluvit vždy nedá. Přeci všechny značky mají své stáda a to Vaše může být i horší!

Závěr

Děkuji mockrát za přečtení mého článku. Snad se Vám libil. Chtěl jsem se hlavně zaměřit na nenávist ke komunitě, většinu důvodu jsem shrnul už v jednom odstavci. Nenávidět jednu komuitu proto, co mají rádi, je zlo. Nesmíme být netolerantní, může se nám to nakonec i vrátit a tolerance je jedna z mnoha cest k míru, nejen v herním průmyslu.

To bude zde všechno, co jsem Vám chtěl sdělit. Máte nějaké dotazy? Klidně se mě zeptejte! Mile rád Vám odpovím. Prosím Vás hlavně o jedno - žádné nadávky, urážky, hate či podobně. Budu rád za kritiku, ale objektivní a nápomocnou. Opět ještě jednou zmíním, že tímto nechci nikoho urazit.

Děkuji mockrát za přečtení, loučím se s Vámi!
Děkuji mockrát za přečtení, loučím se s Vámi!
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Herní nenávist ke Call of Duty
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Bruce Wayne   1x   Je to článek, který mne po dlouhé době chytl a zajímal což mne donutilo si ho přečíst celý :-)
Každopádně na obou hrách se dají najít zápory i klady - velikým kladem BF oproti CoD je, že když pustíš BF3 tak je stále dosti hraná kdežto CoD MW3 si koupíš jednou a za rok už to skoro nikdo nehraje a za dva už vůbec nikdo což mne mrzí... Tím každoročním vydáním ta hra hodně rychle stárne. Na druhou stranu jsem u CoDka strávil hodně nezapomenutelných hodin v kampani, kterou si zahraji ještě dnes - obě hry jsou takovými hollywoodskými akčňáky, ale ten pohled na padající Eifelovku v MW3, útěk z Vorkuty v Black Ops 2 nebo mise v Černobylu z MW1 jsou nezapomenutelné... BattleField mi v tomhle po jeho nudné a totálně zbytečné kampani vynahrazuje Multiplayer... :-)
(PS: K BF3 jsem přirovnal MW3 protože oba vyšli společně ve stejný rok)
Bruce Waynebruce-wayne24219
    25.4.2015 12:51
Bruce Wayne

Je to článek, který mne po dlouhé době chytl a zajímal což mne donutilo si ho přečíst celý :-)
Každopádně na obou hrách se dají najít zápory i klady - velikým kladem BF oproti CoD je, že když pustíš BF3 tak je stále dosti hraná kdežto CoD MW3 si koupíš jednou a za rok už to skoro nikdo nehraje a za dva už vůbec nikdo což mne mrzí... Tím každoročním vydáním ta hra hodně rychle stárne. Na druhou stranu jsem u CoDka strávil hodně nezapomenutelných hodin v kampani, kterou si zahraji ještě dnes - obě hry jsou takovými hollywoodskými akčňáky, ale ten pohled na padající Eifelovku v MW3, útěk z Vorkuty v Black Ops 2 nebo mise v Černobylu z MW1 jsou nezapomenutelné... BattleField mi v tomhle po jeho nudné a totálně zbytečné kampani vynahrazuje Multiplayer... :-)
(PS: K BF3 jsem přirovnal MW3 protože oba vyšli společně ve stejný rok)

Riley člen redakce   1x   Moc děkuji za názor. :) Netušil jsem, že si na můj článek někdo po tak dlouhé době vzpomene. :D Obě hry jsou svým způsobem dobré a mají co nabídnout. Sice některé nové díly jsou tak trochu... no, nejsou zrovna tak dobré jako ve svých počátcích, ale i tak. Hodně lidí si nerado zvyká na změnu, ale s tím se nedá nic dělat, holt se nezavděčíš všem. Hlavně mi přijde hloupé, když si mezi sebou hráči nadávají kvůli tomu co hrají. Místo toho, aby spolu v přátelském duchu diskutovali či vtipkovali o hrách, tak se kvůli nim berou na nože a to není správný přístup.Rileyriley22147    25.4.2015 12:28 Riley

Moc děkuji za názor. :) Netušil jsem, že si na můj článek někdo po tak dlouhé době vzpomene. :D Obě hry jsou svým způsobem dobré a mají co nabídnout. Sice některé nové díly jsou tak trochu... no, nejsou zrovna tak dobré jako ve svých počátcích, ale i tak. Hodně lidí si nerado zvyká na změnu, ale s tím se nedá nic dělat, holt se nezavděčíš všem. Hlavně mi přijde hloupé, když si mezi sebou hráči nadávají kvůli tomu co hrají. Místo toho, aby spolu v přátelském duchu diskutovali či vtipkovali o hrách, tak se kvůli nim berou na nože a to není správný přístup.

Bruce Wayne   1x   Pěkný článek a i když je už rok a čtvrt starej tak je stále aktuální.
Co jsem obvykle zpozoroval na určitých webech tak to bylo kolikrát, že děti říkali o dětech, že jsou děti - hlavně by neměli říkat svým rodičům, že hrají CoD nebo BF neboť obě hry mají Rating 18+ :-D
Když někdo, ale řekne, že BattleField je lepší - není to haterský výlev, ale názor, že zrovna pro něj je BattleField prostě lepší... Hate to začne být až později co to začne rozvádět a porovnávat... Mě je celkem jedno co je lepší - já hraji oboje, ale BF u mne v podstatě vede víc protože jsou v EA schopní ho zlevnit aspoň na tři stovky... nikdy jsem neviděl CoD od čtvrtého dílu za tři kila :-D
Bruce Waynebruce-wayne24219
    25.4.2015 12:07
Bruce Wayne

Pěkný článek a i když je už rok a čtvrt starej tak je stále aktuální.
Co jsem obvykle zpozoroval na určitých webech tak to bylo kolikrát, že děti říkali o dětech, že jsou děti - hlavně by neměli říkat svým rodičům, že hrají CoD nebo BF neboť obě hry mají Rating 18+ :-D
Když někdo, ale řekne, že BattleField je lepší - není to haterský výlev, ale názor, že zrovna pro něj je BattleField prostě lepší... Hate to začne být až později co to začne rozvádět a porovnávat... Mě je celkem jedno co je lepší - já hraji oboje, ale BF u mne v podstatě vede víc protože jsou v EA schopní ho zlevnit aspoň na tři stovky... nikdy jsem neviděl CoD od čtvrtého dílu za tři kila :-D

Riley člen redakce    K novým dílům Call of Duty nevznikají, jelikož není podporován mod tools. Všechno je už nyní v DLC baličcích. Na tuhle politiku přešlo Activison v dobách MW2. Popularita nových dílu Call of Duty na PC klesá každým rokem a návrat mod tools by určitě vzkřísil hru na PC k životu. Ale mody to jsou zajímavý. Nejvíce se mi líbí paintball a aliens mod v multiplayeru Call of Duty: Modern Warfare. Nezapomenutelný. :-)

Jinak k blogu: K této hře budu psát ještě hodně, ať už to budou dojmy, novinky nebo článek, co dopodrobna se zabývá něčím z universa. Také budu psát k Titanfallu. Nyní se však zabývám tématem k Mass Effectu. Trošku se s tím ale peru. Strpení prosím. :)
Rileyriley22147
    28.2.2014 23:10
Riley

K novým dílům Call of Duty nevznikají, jelikož není podporován mod tools. Všechno je už nyní v DLC baličcích. Na tuhle politiku přešlo Activison v dobách MW2. Popularita nových dílu Call of Duty na PC klesá každým rokem a návrat mod tools by určitě vzkřísil hru na PC k životu. Ale mody to jsou zajímavý. Nejvíce se mi líbí paintball a aliens mod v multiplayeru Call of Duty: Modern Warfare. Nezapomenutelný. :-)

Jinak k blogu: K této hře budu psát ještě hodně, ať už to budou dojmy, novinky nebo článek, co dopodrobna se zabývá něčím z universa. Také budu psát k Titanfallu. Nyní se však zabývám tématem k Mass Effectu. Trošku se s tím ale peru. Strpení prosím. :)

adamoun    Riley: Jestli budeš psát další články o sérii CoD mohl by jsi napsat o nějakých modech nebo Singleplayer mapách vytvořených fanoušky, které se dají zadarmo stáhnout z internetu- [ odkaz ]

K novějším dílům už ze záhadných důvodů nevznikají, ale k dílům 1-5 je jich celkem dost
adamounadamoun20925
    28.2.2014 22:49
adamoun

Riley: Jestli budeš psát další články o sérii CoD mohl by jsi napsat o nějakých modech nebo Singleplayer mapách vytvořených fanoušky, které se dají zadarmo stáhnout z internetu- [ odkaz ]

K novějším dílům už ze záhadných důvodů nevznikají, ale k dílům 1-5 je jich celkem dost

Riley člen redakce   1x   Můj nejoblíbenější díl série Call of Duty je Black Ops II. Tento díl mě oslnil svým příběhem a dobách, ve kterých se odehrával. Kombinace budoucnosti a minulosti byla skvělá. Multiplayer byl od Modern Warfare 2 podle mě nejlepší. Black Ops I neměl špatný multiplayer, ale nebylo to ono. Modern Warfare 3 byla pohroma, ale na Ghosty to nemá. To je kapitola sama o sobě.

Ano, hrál jsem Call of Duty 2, můj absolutně první díl, který jsem hrál. Předchozí díl jsem jenom sledoval, jak hraje můj strýc (pak jsem se o pár let později vrátil k jedničce, abych si jí zahrál) . Dvojka mě hodně překvapila a strašně jsem si jí zamiloval. Ta mise, kde začínám ve Stalingradském skladišti a pak odpálím budovu plnou Němců do povětří, nebo když lezu po provaze na skálu u vylodění v Normandii, to jsou prostě nezapomenutelný zážitky.
Rileyriley22147
    12.2.2014 15:55
Riley

Můj nejoblíbenější díl série Call of Duty je Black Ops II. Tento díl mě oslnil svým příběhem a dobách, ve kterých se odehrával. Kombinace budoucnosti a minulosti byla skvělá. Multiplayer byl od Modern Warfare 2 podle mě nejlepší. Black Ops I neměl špatný multiplayer, ale nebylo to ono. Modern Warfare 3 byla pohroma, ale na Ghosty to nemá. To je kapitola sama o sobě.

Ano, hrál jsem Call of Duty 2, můj absolutně první díl, který jsem hrál. Předchozí díl jsem jenom sledoval, jak hraje můj strýc (pak jsem se o pár let později vrátil k jedničce, abych si jí zahrál) . Dvojka mě hodně překvapila a strašně jsem si jí zamiloval. Ta mise, kde začínám ve Stalingradském skladišti a pak odpálím budovu plnou Němců do povětří, nebo když lezu po provaze na skálu u vylodění v Normandii, to jsou prostě nezapomenutelný zážitky.

adamoun    ""máte nějaké dotazy? ""
Jo mám, jestli nechceš neodpovídej. : :

Jaký je tvůj nejoblíbenější díl série?
Hrál jsi CoD2?
adamounadamoun20925
    12.2.2014 15:46
adamoun

""máte nějaké dotazy? ""
Jo mám, jestli nechceš neodpovídej. : :

Jaký je tvůj nejoblíbenější díl série?
Hrál jsi CoD2?

Riley člen redakce   1x   Děkuji za pozitivní komentáře. Jsem moc rád, že se Vám článek líbí. :)
Téma dalšího článku ještě nevím stoprocentně, ale pokusím se zaměřit na nějakou společnost, co vyrábí/vydává hry.
Rileyriley22147
    2.1.2014 13:23
Riley

Děkuji za pozitivní komentáře. Jsem moc rád, že se Vám článek líbí. :)
Téma dalšího článku ještě nevím stoprocentně, ale pokusím se zaměřit na nějakou společnost, co vyrábí/vydává hry.

FuRi_77   1x   Mě ten tvůj také :-D . Toho jsem si všiml až teď :-D .FuRi_77furi_77978    31.12.2013 21:05 FuRi_77

Mě ten tvůj také :-D . Toho jsem si všiml až teď :-D .

Mr.Triboni   1x   Furi 77: Líbí se mi tvůj avatar :-DMr.Tribonimrtriboni6895    31.12.2013 20:48 Mr.Triboni

Furi 77: Líbí se mi tvůj avatar :-D

FuRi_77   4x   Článek chválím :-) . Abych ti pravdu řekl, nejdřív co jsem začal číst článek, jsem se podíval na přezdívku. Asi víš, co pak mohlo následovat. Jenže už po přečtení prvních vět, jsem věděl, že to bude jiné. Tohle je velmi dospěle podaný článek, se kterým se shoduji. Dával jsem to i najevo v komentářích, jenže to byla taky jedna z příčin, proč jsem přestal na Zingu přispívat, kvůli komunitě. Zdá se, že ale svítí na lepší zítřky :-) .FuRi_77furi_77978    31.12.2013 20:34 FuRi_77

Článek chválím :-) . Abych ti pravdu řekl, nejdřív co jsem začal číst článek, jsem se podíval na přezdívku. Asi víš, co pak mohlo následovat. Jenže už po přečtení prvních vět, jsem věděl, že to bude jiné. Tohle je velmi dospěle podaný článek, se kterým se shoduji. Dával jsem to i najevo v komentářích, jenže to byla taky jedna z příčin, proč jsem přestal na Zingu přispívat, kvůli komunitě. Zdá se, že ale svítí na lepší zítřky :-) .

Mr.Triboni   2x   Určitě pokračuj. Těším se na další téma :thumbup:Mr.Tribonimrtriboni6895    31.12.2013 15:37 Mr.Triboni

Určitě pokračuj. Těším se na další téma :thumbup:

Riley člen redakce   1x   Opět děkuji za názor, nevadí mi, že je delší. Rád si přečtu Vaše názory. :)
Ano, na jednu stranu je Call of Duty jen hra, na kterou se lepí nové vrstvy. Někomu to vyhovuje a někomu zase leze na nervy. Už i mě to začíná lézt na nervy. Ghosts zklamal mé očekávání, že se Call of Duty někam hne. Uvidím, jak si s tím poradí příští rok to nové studio Sledgehammer games (zase tak nové ne, pomáhalo při MW3 vývoji) . Všechny moje naděje směřují k Treyarchu.
Rileyriley22147
    31.12.2013 14:14
Riley

Opět děkuji za názor, nevadí mi, že je delší. Rád si přečtu Vaše názory. :)
Ano, na jednu stranu je Call of Duty jen hra, na kterou se lepí nové vrstvy. Někomu to vyhovuje a někomu zase leze na nervy. Už i mě to začíná lézt na nervy. Ghosts zklamal mé očekávání, že se Call of Duty někam hne. Uvidím, jak si s tím poradí příští rok to nové studio Sledgehammer games (zase tak nové ne, pomáhalo při MW3 vývoji) . Všechny moje naděje směřují k Treyarchu.

Honzas4400 člen redakce   5x   ---Ještě než si začnete číst celý komentář (o čem silně pochybuji, protože je to hrozej sloh) tak chci upozornit, že jde o můj SUBJEKTIVNÍ názor na věc, přičemž jsem se teda snažil být v některých ohledech i objektivní---

Hezky napsaný článek. Ostatně souhlasím s většinou, co si zde napsal. K tvé první, byť řečnicky pojaté, otázce - "Mario, nebo FIFA vychází také každý rok a všem se líbí, přitom co se týče inovací to udělá sotva pár kroků. Proč ale i tyhle značky nemají tak velké hatery? "
Tady jde o to, že Call of Duty (FPS) si přímo žádá nějakou opravdu výraznou změnu, narozdíl od FIFY nebo Maria, kde by ti změny spíš uškodily (mluvíme-li o větších změnách) . Ono se i těžko dá vymyslet nějaké vylepšení u fotbalu, narozdíl právě od First Person střílečky, jakou Call of Duty je. Zde začíná ta fáze, kdy začnu mluvit o to, proč se mi Call of Duty jako takové posledních několik let silně nelíbí. Když si vzpomeneme na takové Call of Duty 2. Tak to mělo krásné 3 kampaně a jednoduchý, přesto unikátní a zábavný multiplayer, kde si vzal pušku a hurá do boje. O deset let později tu máme hru, která je v jádru sice stejná, ale je až zbytečně moc obalená s nálepkou "ULTIMATE BADASS EDITION". Samo o sobě jsou všechny, které dnešní Call of Duty má, dobré. Opravdu. Killstreaky, classy, hromada zbraní; tohle je ve hrách už několik let a funguje to. Problém ale přichází ve chvíli, kdy si uvědomíte, že dobře fungující jádro hry s dobře fungujícími principy a možnostmi začne zahnívat a být obalováno plísní, hnisem a dalšími nechutnostmi. Kupte si "čerstvou" a dobrou sekanou [vegetariánům a veganům se omlouvám za přirovnání] (Call of Duty 2) , hoďte jí do lednice a čekejte. Za několik týdnů (let) se na ní přilepí veškerej sajrajt kterej poletuje vzduchem (mikrotransakce, hype, zbytečné aspekty, DLC) a když si po několika týdnech sekanou vyndáte tak zjistíte, že je to hnus. Bezdomovcům chutnat bude (prosim vás, tímto nechci vůbec říct, že fanoušci Call of Duty jsou bezdomovci, proboha) , protože třeba neochutnalo nic moc jiného (tím ani nechci říct, že Battlefield je horší. Obě hry jsou hrozné :-D ) , ale "normálním" lidem, resp. původnímu vlastníkovi to prostě nestačí.
Call of Duty je zkrátka hrozně moc obaleno tím špatným a zbytečně tak zazdívá ten dobře fungující princip a jádro hry, které známe už z prvních Call of Duty.

To bude asi tak vše co jsem chtěl, sám sem se do toho trochu zamotal... Ještě bych teda dodal, že Dotaři neútočí na LoLkaře tak moc. Většinu času jsem svědkem právě opaku (tím neříkám, že Dotaři jsou bezchybní. Nikdo není) . Na závěr ještě teda děkuju všem, kdo to dočetli dokonce a přeju všem dobrou chuť při jezení sekané.
Honzas4400honzas4400274
    31.12.2013 13:58
Honzas4400

---Ještě než si začnete číst celý komentář (o čem silně pochybuji, protože je to hrozej sloh) tak chci upozornit, že jde o můj SUBJEKTIVNÍ názor na věc, přičemž jsem se teda snažil být v některých ohledech i objektivní---

Hezky napsaný článek. Ostatně souhlasím s většinou, co si zde napsal. K tvé první, byť řečnicky pojaté, otázce - "Mario, nebo FIFA vychází také každý rok a všem se líbí, přitom co se týče inovací to udělá sotva pár kroků. Proč ale i tyhle značky nemají tak velké hatery? "
Tady jde o to, že Call of Duty (FPS) si přímo žádá nějakou opravdu výraznou změnu, narozdíl od FIFY nebo Maria, kde by ti změny spíš uškodily (mluvíme-li o větších změnách) . Ono se i těžko dá vymyslet nějaké vylepšení u fotbalu, narozdíl právě od First Person střílečky, jakou Call of Duty je. Zde začíná ta fáze, kdy začnu mluvit o to, proč se mi Call of Duty jako takové posledních několik let silně nelíbí. Když si vzpomeneme na takové Call of Duty 2. Tak to mělo krásné 3 kampaně a jednoduchý, přesto unikátní a zábavný multiplayer, kde si vzal pušku a hurá do boje. O deset let později tu máme hru, která je v jádru sice stejná, ale je až zbytečně moc obalená s nálepkou "ULTIMATE BADASS EDITION". Samo o sobě jsou všechny, které dnešní Call of Duty má, dobré. Opravdu. Killstreaky, classy, hromada zbraní; tohle je ve hrách už několik let a funguje to. Problém ale přichází ve chvíli, kdy si uvědomíte, že dobře fungující jádro hry s dobře fungujícími principy a možnostmi začne zahnívat a být obalováno plísní, hnisem a dalšími nechutnostmi. Kupte si "čerstvou" a dobrou sekanou [vegetariánům a veganům se omlouvám za přirovnání] (Call of Duty 2) , hoďte jí do lednice a čekejte. Za několik týdnů (let) se na ní přilepí veškerej sajrajt kterej poletuje vzduchem (mikrotransakce, hype, zbytečné aspekty, DLC) a když si po několika týdnech sekanou vyndáte tak zjistíte, že je to hnus. Bezdomovcům chutnat bude (prosim vás, tímto nechci vůbec říct, že fanoušci Call of Duty jsou bezdomovci, proboha) , protože třeba neochutnalo nic moc jiného (tím ani nechci říct, že Battlefield je horší. Obě hry jsou hrozné :-D ) , ale "normálním" lidem, resp. původnímu vlastníkovi to prostě nestačí.
Call of Duty je zkrátka hrozně moc obaleno tím špatným a zbytečně tak zazdívá ten dobře fungující princip a jádro hry, které známe už z prvních Call of Duty.

To bude asi tak vše co jsem chtěl, sám sem se do toho trochu zamotal... Ještě bych teda dodal, že Dotaři neútočí na LoLkaře tak moc. Většinu času jsem svědkem právě opaku (tím neříkám, že Dotaři jsou bezchybní. Nikdo není) . Na závěr ještě teda děkuju všem, kdo to dočetli dokonce a přeju všem dobrou chuť při jezení sekané.

Riley člen redakce   1x   Děkuji mockrát za komentář. Cením si ho. :)
A také přeji všechno nejlepší v novém roce. :)
Rileyriley22147
    31.12.2013 13:56
Riley

Děkuji mockrát za komentář. Cením si ho. :)
A také přeji všechno nejlepší v novém roce. :)

sajrajtek   2x    :thumbup: :dance: Dobrý počtení a pravdivý. Každá věc má svoje /hry, hudba, filmy, . . /. Milion lidí - milion názorů. Každý má to svoje, ale bohužel jsou i tací, co se anonymně schovají za nějaký nick a jenom plivou a uráží. Máme tři potomky /15-20/, každý hraje jiný hry, má svoje kapely, zájmy a nikdy se neporvali, nebo nepohádali, že to jeho je lepší, nebo ndokonce nej. Na takový věci musí být povaha. Všem to nejlepší v dalším roce a mějte se. :lala:sajrajteksajrajtek5392    31.12.2013 13:34 sajrajtek

:thumbup: :dance: Dobrý počtení a pravdivý. Každá věc má svoje /hry, hudba, filmy, . . /. Milion lidí - milion názorů. Každý má to svoje, ale bohužel jsou i tací, co se anonymně schovají za nějaký nick a jenom plivou a uráží. Máme tři potomky /15-20/, každý hraje jiný hry, má svoje kapely, zájmy a nikdy se neporvali, nebo nepohádali, že to jeho je lepší, nebo ndokonce nej. Na takový věci musí být povaha. Všem to nejlepší v dalším roce a mějte se. :lala:

Riley člen redakce    Díky moc, za připomenutí toho přejmenovaní, Všiml jsem si toho až teď. :D :)Rileyriley22147    31.12.2013 09:43 Riley

Díky moc, za připomenutí toho přejmenovaní, Všiml jsem si toho až teď. :D :)

adamoun   1x   Hmm máš pravdu dobře napsané jen ty malé obrázky by potřebovali buď zvětšit anebo vedle nich dát druhý a ještě by jsi měl přejmenovat název tvého bloguadamounadamoun20925    31.12.2013 08:39 adamoun

Hmm máš pravdu dobře napsané jen ty malé obrázky by potřebovali buď zvětšit anebo vedle nich dát druhý a ještě by jsi měl přejmenovat název tvého bloguKomentář byl autorem naposledy upraven 31.12.2013 08:45

Původní verze před úpravami:Hmm máš pravdu dobře napsané jen ty malé obrázky by potřebovali buď zvětšit anebo vedle nich dát druhý

O autorovi blogu

Riley
Riley
Muž, 20 let, Praha
Fanoušek série Call of Duty, Mass Effect, Might and Magic a více. Nejradši preferuji žánr stříleček, avšak nepohrdnu ani dobrou strategií. Sem tam si rád přečtu dobrou knihu. Nejoblíbenější hudební interpreti - Pendulum, Prodigy a Infected Mushrooms.
Založit herní BLOG