Uživatel nepřihlášen
Riley a jeho úvahy
RSS kanál blogu
Píše: Riley - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.

Call of Duty: Advanced Warfare - Power changes everything?

Středa 18.6.2014 23:21 - Autor: Riley
To se mi líbí

Call of Duty: Advanced Warfare - Power changes everything?Dobrý den a vítám Vás u mého prvního preview na nový díl série Call of Duty, tentokrát s podtitulem Advanced Warfare. Nové studio, nová doba, nové možnosti... znamená to však i lepší hra? Pojďme se na to podívat!

Ještě předtím bych Vám rád poděkoval za pozitivní reakce a názory u článku týkajícího se recyklace Ghosts. Mockrát děkuji. Jsem rád, že se Vám moje články líbí, snad se bude líbit i tenhle. Tak pojďme přivítat budoucnost.

Call of Duty: Advanced Warfare
Call of Duty: Advanced Warfare

Power changes everything

"Democracy? Democracy? Democracy is not what these people need – hell, it’s not even what they want. America has been trying to install democracies in nations for a century, and it hasn’t worked one time. These countries don’t have the most basic building blocks to support a democracy. Little things like we ought to be tolerant of those who disagree with us. We ought to be tolerant of those who worship a different god than us. That a journalist ought to be able to disagree with the President! And you think you could just march into countries based on some fundamentalist religious principles, drop a few bombs, topple a dictator, and start a democracy?! Give me a break. People don’t want freedom. They want boundaries, rules. Protection. From invaders and from themselves. People need a leader who could give them both the support and the constraints to keep chaos at bay. You give them that, and they’ll follow. And that’s where I come in."

Děj hry se koná v roce 2052 až 2054, kde svět je zmítán chaosem. Státy se vzdávají všeho co mají a platí soukromým společnostem za ochranu. Jonathan Irons (jehož ztvárnil slavný herec Kevin Spacey), vlastník soukromé vojenské organizace ATLAS a vizonář, se snaží vzít všechno do svých rukou po neschopnosti USA a vrátit do světa pořádek. Americký mariňak Mitchell, hlavní protagonista hry, se připojuje po nabídce syna Jonathana Ironse, Willa, do ATLAS corporation a přidává se tak na druhou stranu barikády. Zde máme příběh Advanced Warfare ve zkratce, jak nám ho Sledgehammer Games představili. Příběh zní slibně, přesto se však bojím, aby se všechno nepropadlo do proprasti stereotypu, jaký u této série známe. Vývojáři potvrdili, že Mitchella bude dabovat Troy Baker, ale jenom během cutscén. Při normálním hraní bude hlavní postava zticha a nebude nám "kazit" zážitek z hraní tlacháním. Poprvé se však dočkáme hraní jen za jednu postavu. Narozdíl od předchozích dílů, kde se střídali postavy jak na běžícím páse, to je docela příjemná změna a sledovat příběh jen jednoho muže mi přijde lepší, než zmatkovat mezi několika lidma.

Call of Duty: Advanced Warfare
Call of Duty: Advanced Warfare

Podle dosud zveřejněného záběru z E3 se podíváme do Soulu, hlavního města Jižní Korey. Z dalších materiálů, které Activison uveřejnil, se podíváme také do San Francisca na Golden Bridge, Lagosu nebo i Řecka. Opět je paleta lokací, kde se bude děj odehrávat, velice pestrá. Herní dobu si troufat odhadovat nechci. Přesto vsázím na to, že hra opět bude zabírat dohrát +/- 6 hodin, jako tomu bylo u předešlých dílů. Jestli se na hře pracovalo okolo tří let, tak se to snad bude projevovat na kampani. Každopádně se můžeme opět těšit na tisíce hollywoodských efektů, akcí a podobných kliše, na které všichni nadávme, ale stejně si bez nich už nedokážeme většinu her představit a tvoří jeden ze základních kamenů, dnešních her.

Kampaň Advanced Warfare se odehrává ve fiktivním roce 2054, kde hlavní úlohu hrají PMC. Vývojáři nám slibují lepší zážitek ze hry jednoho hráče díky zkušenostem z Dead Space a Modern Warfare 3.

Přivítejte budoucnost!

Rok 2054 dává vývojářům volnou v oblasti technologie a vojenství. Nedivme se proto, že toho využili a začali vytvářet zbraně a technologie z nichž nám trne zrak. Ať už se jedná o samopaly samovytvářející munici díky 3D technologiím, laser pušky nebo chytré granáty, jež dokázají měnit svoji funkce pouhým zmáčknutím tlačítka. Možná až moc sci-fi na rok 2054 si budete říkat, ale technologie se žene dopředu mílovými kroky a nikdy nevíme, čím nás ještě překvapí.

Exo-skeleton obleky míří do nového Call of Duty dílu, mají se objevit v multiplayeru, tudíž se dá soudit, že se budou ve hře vyskytovat perky nebo kity spojené s těmito obleky. Snad se nebude jednat o další Overpower blbůstku, jenž bude kazit zážitek hráčům. Ve hře jednoho hráče se budou moci zlepšovat. Po každé misi dostaneme speciální body, které můžeme následně utratit za některý atribut obleku. Zní to opravdu zajímavě, přesto to smrdí Crysis a Titanfall mixem. A moc jim zrovna nenahrává to, že Titanfall je nyní hlavní rival Call of Duty a že Advanced Warfare se ukazuje dva měsíce po vydání Titanfall. Ať už se jedná o čisté vykrádání cizích titulů nebo ne, tvůrci se rozhodně nemohou hájit tím, že mají samé originální nápady, což nemají. Většinu obsahu, co zatím ukázali, se už objevilo jinde a možná že i za lepšího provedení. To ale teď nemohu soudit, jelikož je do vydání hry pořád dost času a hlavně je nechci osočovat z úmyslného vykrádání.

Call of Duty: Advanced Warfare
Call of Duty: Advanced Warfare

Nesmíme ale zapomenout, že kromě exo obleku hra obsáhne opět hromadu dronů, letounů, obrněnců nebo i létajících skůtrů. Stopro se budeme moci těšit na i ovládání mnoha těchto mechanických oblud.

Motor budoucnosti?

Ohledně enginu hry se spekulovalo dlouhou dobu před oznámením, jelikož Activision slíbilo, že hra bude zaměřená na next-gen konzole a bude mít dokonalý grafický kabátek. Lepší než Ghosts. Trošku ohraná písnička, nemyslíte? Po uveřejnění traileru a mnoha obrázků se konečně odhalilo, jak hra vypadá. Graficky vypadá rozhodně lépe, než poslední díl z minulého roku. Ovšem to Ghosts také vypadali před vydáním. Těžko říci, jestli to všechno prerendrovali a prohnali různými prográmky, aby to vypadalo lépe. Jestli je všechno pravda a není to faleš, konečně se dočkáme skoku v grafice. Sice nebude nějakého monstrozního charakteru, ale i tak.

Call of Duty: Advanced Warfare
Call of Duty: Advanced Warfare

Hlavní zvukář studia se svěřil v rozhovoru, že kompletně překopali zvuky ve hře a že začali od nuly. Tudíž žádné staré zvuky z minulých dílů ve hře neuslyšíme. Tady by to opravdu změnu taky potřebovalo. Některé zbraně při střelbě znějí jako praskání popcornu a je to směšné. řesto však žádám pány a paní ze Sledgehammer games o jednu a podstatnou věc - skvělou optimalizaci. V nedávné době se tak trošku rozšířil trend špatně optimalizovaných her, které často demolují jinak dobré hry.

Rejžujeme, rejžujeme  a víte co ještě? Rejžujeme...

Asi nikoho nepřekvapí oznámení DLC balíčků pro hru, která ještě ani nevyšla a na svět se dostal sotva první gameplay. Aneb dnešní byznys. Tento díl CoD se opět neobejde bez předražených DLC balíčků a dle slov autorů i nepopulárních mitrotransakcích. Myslíte, ež se opět dočkáme kamufláží s kočičkami nebo mapu ze Šmoulí vesnice s taťkou Šmoulou jako kill streakem? Já doufám, že ne. Že aspoň Sledgehammer games budou mít soudnost a nebudou zaplavovat hru kýčem.

Pre-order bonus ke hře je plazmová zbraň a lepší exo-skeleton oblek. Dle mého tento dárek nakonec dostanou všichni hráči jako tomu bylo s Nuktetown 2025 a Free fall. Jestli ne a tento zbrojní arzenál dostanou jen někteří hráči, není to trošku pak náznak pay to win politiky? Activison tuhle hru zničí svým jednáním... a i přesto, že se DLC prodávají dobře, tak je hráči moc nadšeně nepřijímají. A ještě je potřeba zmínit, že Microsoft si opět připlatil a všechen obsah bude ve hře nejprve na Xbox One a 360, další platformy si musejí počkat.

Jo a možná se poprvé dočkáme bety u CoD... berte to však jen s rezervou. Oficiálně to potrvzené nebylo. Ovšem betu by tahle potřebovala jako sůl.

Call of Duty: Advanced Warfare
Call of Duty: Advanced Warfare

Nepředvídatelná budoucnost

Call of Duty: Advanced Warfare ze studia Sldgehammer games má vyjít 4. listopadu tohohle roku. Zatím to vypadá na pokrok a zpravení chuti po hořkém Ghosts. Přesto však hra může klamat a dostaneme opět jen brak nasládlý nenasytností po penězích. Budoucnost je nejistá a to samé platí i o téhle sérii. Zaboduje Advanced Warfare? Na to si ještě musíme počkat...

Call of Duty: Advanced Warfare na PC, PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360 Hodnocení hry
Těším se
 • Budoucnost
 • Exo-skeletony a další technologii zítřka
 • Revoluci v gameplayi
 • Kevina Spacey jako Jonathana Irons
 • Konečně možné změny a pokroku
 • Děje
 • Co nám předvede nové studio
Bojím se
 • Recyklace, lží a klamu
 • Politiky Activison
 • Žádného posunu vpřed
 • Nudné kampaně
 • Nevyužitého potencionálu
Shrnutí: Sledgehammer games, stojící za Dead Space a spoluprací na Modern Warfare 3, nám letos předvedlo svoje vlastní dílo, které vypadá vskutku nadějně. jestli se dočkáme konečně změny a oživení povadlého gameplaye a vyhneme se lžím, okrádáním a šizením, můžeme se těšit pořádný díl akční série Call of Duty.
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
Call of Duty: Advanced Warfare na PC, PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360Screenshoty ze hry
Screenshot ze hry Call of Duty: Advanced Warfare Screenshot ze hry Call of Duty: Advanced Warfare Screenshot ze hry Call of Duty: Advanced Warfare Screenshot ze hry Call of Duty: Advanced Warfare Screenshot ze hry Call of Duty: Advanced Warfare Screenshot ze hry Call of Duty: Advanced Warfare Screenshot ze hry Call of Duty: Advanced Warfare Screenshot ze hry Call of Duty: Advanced Warfare
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Call of Duty: Advanced Warfare - Power changes everything?
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Bryan   1x   Zajímá mě, kdy se konečně Acti rozhodne pro změnu enginu. Mohlo by to přinést i jistá rizika, ale ocenil bych jejich snahu a nový engine by mohl být výrazně povedenější...Bryanbryan21541    30.6.2014 06:15 Bryan

Zajímá mě, kdy se konečně Acti rozhodne pro změnu enginu. Mohlo by to přinést i jistá rizika, ale ocenil bych jejich snahu a nový engine by mohl být výrazně povedenější...

Riley člen redakce   1x   Právě, že mapy v Black Ops II byli dobře udělané, že zde nešlo moc campovat a když už jo, tak to šlo krásně obejít, tadá, je po camperovi. Nikdy jsem neměl s campery problém v Black Ops II, stačilo ho jen obejít nebo mu tam hodit něco krásně vybuchujícího. Navíc, vlézt několikrát za sebou camperovi do rány taky není moc chytré a hodně hráčů si pak stěžuje na campery jen díky své vlastní blbosti.Rileyriley22147    28.6.2014 17:21 Riley

Právě, že mapy v Black Ops II byli dobře udělané, že zde nešlo moc campovat a když už jo, tak to šlo krásně obejít, tadá, je po camperovi. Nikdy jsem neměl s campery problém v Black Ops II, stačilo ho jen obejít nebo mu tam hodit něco krásně vybuchujícího. Navíc, vlézt několikrát za sebou camperovi do rány taky není moc chytré a hodně hráčů si pak stěžuje na campery jen díky své vlastní blbosti.

SvkAmen    Ice Golem: Myslis tie mapy pre camperov a sniperovSvkAmensvkamen29172    28.6.2014 17:10 SvkAmen

Ice Golem: Myslis tie mapy pre camperov a sniperov

Skapco   1x   Lukkys : Nahodou MW2 mal asi najlepsi multak (az na tie trapne Killstreaky)Skapcoskapco8601    28.6.2014 14:39 Skapco

Lukkys : Nahodou MW2 mal asi najlepsi multak (az na tie trapne Killstreaky)

Ice Golem    Znalec her, Lukkys: Náhodou, BO 2 měl super single (překlep) :)Ice Golemice-golem9641    26.6.2014 20:06 Ice Golem

Znalec her, Lukkys: Náhodou, BO 2 měl super single (překlep) :)Komentář byl autorem naposledy upraven 28.6.2014 15:59

Původní verze před úpravami:Znalec her, Lukkys: Náhodou, BO 2 měl super mulťák :)

adamoun    Lukkys: No MW1 měla pro lamy zase granáty (když jsem to asi před čtvrt rokem hrál naposledy, tak tam tak 8/10 hráčů házelo granáty. To ty dementni dvojzbrane alespoň nezabíjí nadalku moc účině. Větší katastrofa jsou teď spíš brokovnice, které často klidně dostrelí i přes 8metrů a zabíjí na jednu ránu.

Znalec her no možná kdyby jsi ho někdy zkusil hrát aspoň minutu, divné by ti to nepřišlo
adamounadamoun20925
    26.6.2014 09:11
adamoun

Lukkys: No MW1 měla pro lamy zase granáty (když jsem to asi před čtvrt rokem hrál naposledy, tak tam tak 8/10 hráčů házelo granáty. To ty dementni dvojzbrane alespoň nezabíjí nadalku moc účině. Větší katastrofa jsou teď spíš brokovnice, které často klidně dostrelí i přes 8metrů a zabíjí na jednu ránu.

Znalec her no možná kdyby jsi ho někdy zkusil hrát aspoň minutu, divné by ti to nepřišlo

Lukkys    Znalec her
----
Který je horší a horší. Nejlepší byl v MW 1, MW 2 byl katastrofa díky dualhandu pro lamy, a jiným věcem. Pochybuji, že se tohle zlepšilo.
Lukkyslukkys18193
    26.6.2014 08:15
Lukkys

Znalec her
----
Který je horší a horší. Nejlepší byl v MW 1, MW 2 byl katastrofa díky dualhandu pro lamy, a jiným věcem. Pochybuji, že se tohle zlepšilo.

Znalec her    Stejně je divné, že všichni hodnotí single player, který jsem já nikdy nehrál ani minutu. Mě zajímá jen mulťák a ten vždy uměli jen IW. Podle mého soudu je CoD hra jen o mulťáku. :gun:Znalec herznalec-her14741    26.6.2014 07:51 Znalec her

Stejně je divné, že všichni hodnotí single player, který jsem já nikdy nehrál ani minutu. Mě zajímá jen mulťák a ten vždy uměli jen IW. Podle mého soudu je CoD hra jen o mulťáku. :gun:

Riley člen redakce    Děkuji za hodnocení. :) Dle mého CoD půjde už jen dál do budoucnosti, protože většinou vyčerpali to, co mohli. A nějaká korejská válka nebo 1. světová válka je zajímat nebude. Už jen z důvodu, že CoD se zaměřuje na konflikty, kde může celý svět shořet ve válečné vřavě s mnohou techniky a speciálních jednotek. Pokud by chtěli vrátit 2. světovou nebo podobnou dobu, bude to ve formě alternativní historie, kde se může vyřádit fantazie vývojářů a nemusí se řídit fakty a skutečnostmi. Reálná předloha zemřela v CoD: WaW.Rileyriley22147    20.6.2014 18:54 Riley

Děkuji za hodnocení. :) Dle mého CoD půjde už jen dál do budoucnosti, protože většinou vyčerpali to, co mohli. A nějaká korejská válka nebo 1. světová válka je zajímat nebude. Už jen z důvodu, že CoD se zaměřuje na konflikty, kde může celý svět shořet ve válečné vřavě s mnohou techniky a speciálních jednotek. Pokud by chtěli vrátit 2. světovou nebo podobnou dobu, bude to ve formě alternativní historie, kde se může vyřádit fantazie vývojářů a nemusí se řídit fakty a skutečnostmi. Reálná předloha zemřela v CoD: WaW.

sajrajtek   4x   Když budu chtít hrát hru z různýma sci-fi vychytávkama, tak můžu hrát Crysis a ušetřím. Když budu chtít hrát hru, kde se jezdí autama a na motorce, tak můžu hrát GTA a nebo něco podobnýho a nemusím cpat prachy do novýho BF. A zase ušetřím. Myslím, že obě série jdou pomalu a jistě do p.... e. Za článek :thumbup: a za hru na podzim. Ale asi nic moc smajlík to nebude.sajrajteksajrajtek5392    20.6.2014 10:12 sajrajtek

Když budu chtít hrát hru z různýma sci-fi vychytávkama, tak můžu hrát Crysis a ušetřím. Když budu chtít hrát hru, kde se jezdí autama a na motorce, tak můžu hrát GTA a nebo něco podobnýho a nemusím cpat prachy do novýho BF. A zase ušetřím. Myslím, že obě série jdou pomalu a jistě do p.... e. Za článek :thumbup: a za hru na podzim. Ale asi nic moc smajlík to nebude.

vajajo    Nope!vajajovajajo13735    19.6.2014 12:45 vajajo

Nope!

Alphonse800   7x   Viděl jsem E3 gameplay a stačilo mi to.Alphonse800alphonse8007485    19.6.2014 08:30 Alphonse800

Viděl jsem E3 gameplay a stačilo mi to.

O autorovi blogu

Riley
Riley
Muž, 20 let, Praha
Fanoušek série Call of Duty, Mass Effect, Might and Magic a více. Nejradši preferuji žánr stříleček, avšak nepohrdnu ani dobrou strategií. Sem tam si rád přečtu dobrou knihu. Nejoblíbenější hudební interpreti - Pendulum, Prodigy a Infected Mushrooms.
Založit herní BLOG